All for Joomla All for Webmasters

20221014 113254Dnia 14 października 2022r. wszystkie „Krasnale” wzięły udział w spotkaniu z Policjantami. Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom  jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę i podróżować samochodem. Dzieci obejrzały ciekawe bajki dotyczące zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Policjant pokazał dzieciom swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Przedszkolaki zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, odznakę "Policjanta". Następnie policjanci przypomnieli jak bezpiecznie należy przechodzić przez pasy na jezdni i zabrali dzieci na pobliski parking do radiowozu policyjnego. Następnie mogły wsiąść do radiowozu, zobaczyć sygnał świetlny i usłyszeć jego sygnał dźwiękowy.  Na koniec spotkania dzieci podziękowały Policjantom za wizytę i ciekawą lekcję.