All for Joomla All for Webmasters

dsc 018014 lutego 2018r. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły projekcie edukacyjnym pod nazwą „Mobilne Oceanarium”, który łączy w sobie walory edukacyjne z rozrywką. Pierwszą atrakcją spotkania była możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów: różnorodnych muszli ślimaków i małż, modeli ryb, czy na przykład rozgwiazdy i  szczęki małego rekina. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały eksponaty, dotykały oraz słuchały szumu dobiegającego z muszli. Następnym punktem spotkania było oglądanie prezentacji 3D w wielkiej kopule. Przedszkolaki mogły w niej odnieść wrażenie przebywania na dnie oceanu. Wszystko to za sprawą pływających wokół ryb. Będąc w kopule dzieci zobaczyły wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. W czasie pokazu lektor tłumaczył zagadnienia związane z życiem w oceanie, opowiadał o bogatej florze i faunie głębin morskich. Wielkim zaskoczeniem dla podopiecznych okazała się informacja o tym, iż rekin nie śpi i nie odpoczywa, tylko cały czas jest w ruchu. Ta inspirująca podwodna podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci z naszego przedszkola źródłem wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością długo o nich nie zapomną :)