All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

20 września 2018r. odbyło się w naszym Przedszkolu „Krasnal” wyjątkowe „święto przedszkolaka”. Tego dnia czekała na dzieci moc niespodzianek. Pierwszą niespodzianką dla naszych przedszkolaków był teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu pań nauczycielek. Dzieci oglądały występ z wielkim zaciekawieniem, zwłaszcza wtedy, kiedy dzieci rozpoznały swoje panie. Było mnóstwo uśmiechu i  radości, a na koniec moc pięknych i głośnych okrzyków i braw ! Następnie każda grupa świętowała ten dzień w swoim gronie na sali, np. piekąc ciasto, tańcząc, czy na sportowo. Tego dnia każdy przedszkolak był zadowolony !!!

3 września 2018r. rozpoczęliśmy udział w projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Projekt jest odpowiedzią na piękne wydarzenie jakim jest rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach projektu będziemy realizować wiele ciekawych zadań. Jednym z nich jest wysłanie  kartki BOHATEROM. Chcąc uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego wysłaliśmy im symbolicznie ponad 20 kartek, aby pokazać im, że pamiętamy o ich poświęceniu! Okazuje się, że w ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!” Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich aż 215 507 kartek i listów w dwóch edycjach akcji. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć w tak wspaniałą inicjatywę :)

14. 09. 2018r. w naszym przedszkolu zawitali aktorzy teatralni. Oglądnęliśmy piękne i śmieszne przedstawienie w wykonaniu artystów pt. „Opowieść o groszkach, księżniczkach i miłości” na podstawie baśni J.Ch. Andersena. Dzieci miały okazję odszukać w oglądanym teatrzyku wartości uniwersalne takie: dobro, piękno, prawda i miłość. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Dzieci razem z aktorami pokazywały, klaskały bawiły się podczas przedstawienia. Wszystkim bardzo się podobało!

Dnia 1 września 2018 r. odbyło się kolejne - II spotkanie adaptacyjne. W tym dniu dzieci i ich rodziców przywitały nasze "Krasnoludki" i zaprosiły do wspólnych zabawach ruchowych i tanecznych. Pani Dyrektor opowiedziała również w jaki sposób przebiega czas leżakowania w naszym przedszkolu, a chętne dzieci mogły usiąść już po raz pierwszy na leżaczku. Dzieci poznały równiez swój znaczek i odszukały go w szatni oraz na sali. Zajęcia te odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom za duże zaangażowanie i aktywność podczas zabaw z dziećmi :)

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu małego dziecka. Jak co roku w naszym Przedszkolu „Krasnal” odbywają się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i ich rodzicom zminimalizować stres i obawy związane z pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu. W tym roku I spotkanie adaptacyjne odbyło się 25 sierpnia. Tego dnia przyszłych „Krasnali” powitały postacie z bajki, a był to nikt inny jak nasze panie nauczycielki. Spotkanie rozpoczęło się występem teatralnym pt. „Czerwony Kapturek”, czyli  bajką doskonale znaną dzieciom -  lecz nieco odmienioną. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali losy Czerwonego Kapturka. Na koniec dzieci bawiły się zabawkami w swojej przyszłej sali, natomiast rodzice wysłuchali informacji dotyczących adaptacji dziecka do przedszkola.