All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

25 i 26 listopada Krasnale z naszego przedszkola, jak co roku, obchodziły bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Święto to jest obchodzone na całym świecie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach oraz degustowały potrawy z użyciem miodu – przysmakiem misiów i wykonały prace plastyczno - techniczne. Dzień ten upłynął na wspólnej wesołej zabawie.

Kiedy do naszego przedszkola zawitała jesień dzieci wraz ze swoimi Paniami rozwijały wiedzę o darach jesieni. W salach pojawiły się jesienne kąciki przyrodnicze, w których są kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Każda grupa tworzyła piękne kolorowe prace plastyczne i spacerowała w poszukiwaniu darów jesieni, a także aby przyjrzeć się jesieni z bliska , czyli co zmienia się w krajobrazie przyrodniczym. Poznawały i utrwalały wiedzę dotyczącą owoców i warzyw, czyli uczyły się o zdrowym odżywianiu. Na zdjęcia relacjonujące zajęcia zapraszamy do galerii przedszkolnej :)

11 listopada to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego Żabki 10 listopada obchodziły – Święto Niepodległości Polski.

W celu pielęgnacji tradycji polskich i kształcenia u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznania symboli narodowych naszego kraju, dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień, wykonały flagę polski, śpiewały i tańczyły przy piosence „Jestem Polakiem, Polką jesteś ty” oraz uczyły się prawidłowej postawy podczas odsłuchania Hymnu Polski.  Dzień ten posłużył kształtowaniu patriotycznej postawy u Żabek.

 „Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy (…)” –tak promuje uśmiech Harvey Ball, twórca słynnej na całym świecie buźki na żółtym tle i inicjator Światowego Dnia Uśmiechu.

Dzień ten wypada zawsze w pierwszy piątek października. W tym roku po raz pierwszy świętowały go ŻABKI: bawiąc się i tańcząc, biorąc udział w wesołej gimnastyce, ćwicząc aktywnie z chustą animacyjną i pokonując tor przeszkód oraz kodując drogę uśmiechu przyjaciół na macie. I tak przez cały dzień Żabki dobrze się bawiły i przesyłały sobie moc uśmiechów, a potem z takim miłym uśmiechem powędrowały do domu, aby przekazać swoim bliskim pozytywną energię :)   

28 września wypada Światowy Dzień Jabłka. W tym roku w naszym przedszkolu dzień ten obchodziły „Krasnale” z grup: Żabki, Słoneczka, Zajączki i Jeżyki. Celem tych zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności  jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu  jego walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku, utrwalały kolory, ćwiczyły odwzorowywanie, liczenie i swoje rączki. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia nasi przedszkolacy zatańczyli również „jabłkowy” taniec. Obie grupy wykonały pyszny sok jabłkowy i z chęcią go wypiły. To był wspaniały i pełen wrażeń dzień!