All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

13 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantem z Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Grupy Motylków, Jerzyków, Żabek i Zajączków, rozpoczęły spotkanie od oglądnięcia radiowozu, mogły zobaczyć mrugające na nim światła i usłyszeć dźwięk syreny. Policjant odwiedził również wszystkie przedszkolaki, w tym najmłodsze - Biedronki i Pszczółki na salach. Celem tych spotkań było poruszenie i utrwalenie  z dziećmi tematyki zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci np. na przejściu dla pieszych, jak również przybliżenie informacji na temat zawodu policjanta. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie :)

Dnia 29 września 2017r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl dydaktyczno-wychowawczy pt. „Cześć Tuwim” w wykonaniu aktorów z Teatru „Profil” z Krakowa. Spektakl ten był wspaniałą wariacją na podstawie twórczości Tuwima, w którym różne postacie z jego bajek połączyła zupełnie nowa historia. W spektaklu pojawiło się odwołanie do utworów takich jak „Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „Zosia Samosia” i „Ptasie radio”. Występ pełen był niespodziewanych akcji i postaci, dzięki czemu wywołał wśród naszych dzieci wiele pozytywnych emocji i radości.

Za tak wspaniały występ dzieci podziękowały gromkimi brawami :)

26 września - grupy „Motylków i Jeżyków” i 27 września 2017r. - grupy „Żabek i Zajączków” udały się na piesze wycieczki do Straży Pożarnej. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Strażacy zaprezentowali reakcję na alarm dźwiękowy i szybki zjazd na rurze ześlizgu z pomieszczeń górnych na dół. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2013r.  Placówki w całym kraju przygotowują tego dnia specjalne atrakcje, tak również w naszym przedszkolu na przedszkolaków tego dnia czekała moc atrakcji. Dla każdej z grup Panie przygotowały niespodzianki. Grupa Biedronek poszukiwała i rozwiązywała zadania oraz zagadki, była też moc tańców, a na koniec kufer ze słodkimi biedronkami. Grupa Pszczółek świętowała przy zabawach muzyczno-ruchowych, dzieci otrzymały na sale nowe zabawki oraz pamiątkowe medale. Grupa Motylków poszukiwała skrzyni skarbów, do której kierowały ich ukryte w całym przedszkolu zagadki i zadania od krasnoludków. Na grupę Jeżyków czekała tego dnia moc atrakcji sportowych, w których dzieci pokonywały różne tory przeszkód. W sali grupy Żabek odbył się bajkowo-balonowy dzień, w którym dzieci tańczyły, gimnastykowały się i ćwiczyły kolory w języku angielskim, a także wykonały balonowe postacie bajkowe i otrzymały na pamiątkę medale pamiątkowe. Natomiast na grupę Zajączków czekała słodka niespodzianka, gdyż tego dnia przedszkolaki wykonały pyszne gofry. Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz!

Dnia 28 sierpnia 2017r. specjalnie dla naszych wszystkich wychowanków Panie wcieliły się w role aktorów i wystąpiły w wesołym spektaklu  pt. "Królewna Śnieżka".

„Dawno, dawno temu..." tak właśnie rozpoczyna się najbardziej ukochana przez dzieci baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Wszyscy pamiętamy: jak Śnieżka zostaje przez złą macochę uśpiona zatrutym jabłkiem, jak ratują ją krasnoludki, a z głębokiego snu budzi swoim pocałunkiem zakochany królewicz. I jak to w bajkach zwykle bywa dobro zwycięża zło, a wszystko kończy się szczęśliwie. Tak było i tym razem, choć w nieco nowocześniejszej odsłonie. Dzieci mogły także wziąć udział w spektaklu pomagając Śnieżce doprowadzić chatkę krasnali do porządku, bawiły się przy tym bardzo dobrze i tańczyły. Radości dzieci i oklasków nie było końca i my również cieszymy się z tak wspaniałej widowni :)