All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

7 czerwca 2018 roku przedstawiciele wszystkich trzech najstarszych grup wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki pt. „Jemy owoce i warzywa”, którego celem było promowanie zdrowych owoców i warzyw oraz propagowanie  zdrowego i sportowego stylu życia. W konkursie wzięli udział z grupy Jeżyków: Aleksandra Jakubik, Karolina Rybczyńska i Anna Tomczyk. Z grupy Żabek: Izabela Kępińska, Adrian Ślęzak i Marcin Kopeć. Natomiast z grupy Zajączków: Asia Wróbel i Milena Konefał, która zajęła 2 miejsce. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale na scenie śpiewając  i tańcząc przygotowane wcześniej piosenki o owocach, warzywach i sporcie. Wszyscy zasłużyli na pamiątkowe dyplomy, które otrzymali – gratulujemy pięknych występów i życzymy dalszych występów i sukcesów :)

Są w kalendarzu różne daty, które świętuje ludzkość od lat. Jednak      Dzień Mamy i Taty to dla wszystkich dzień jedyny i najwspanialszy!

W naszym przedszkolu było to, aż siedem takich dat: 24, 25, 28, 29, 30 maj oraz 4 i 5 czerwca 2018 roku, w których uroczyście wystąpiły kolejno grupy: Pszczółek, Biedronek, Żabek, Motylków, Zajączków, Skrzatów i Jeżyków. Wszystkie Krasnale i te małe i te duże zaprezentowały się pięknie, grając na instrumentach, tańcząc, śpiewając i recytując piękne wiersze dla swoich rodziców, aby podziękować im za każdą wspólnie spędzoną chwilę i miłość jaką od nich otrzymują każdego dnia :)

Przedstawiciele najstarszych gru wzięły udział w tym roku w konkursach piosenki i poezji dziecięcej. Jako pierwszy odbył się konkurs Piosenki Dziecięcej, w którym wzięła udział Lenka Oleszczuk. Natomiast 21 maja 2018 roku odbyła się XII Edycja Konkursu Poezji Dziecięcej „Kwiaty dla Mamy”, w której wzięły udział Krasnale z najstarszej grupy. Na konkursie zaprezentowały się Amelia Czachor, Ilona Rębisz oraz Iwona Kurdziel, która zajęła w tym konkursie I miejsce. Wszyscy przedstawiciele naszego przedszkola otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy Iwonce, ale także pozostałym uczestniczkom konkursu i życzymy dalszych sukcesów

14 maja 2018r. na placu zabaw naszego Przedszkola gościła prawdziwa Alpaka. Odwiedziła nas w ramach żywej lekcji przyrody, na której nasze Krasnale na własne oczy mogły podziwiać i poznać to zwierze oraz jego zwyczaje, a są to zwierzęta wielbłądowate. Dają jedno z najcenniejszych i najdroższych włókien, które w odróżnieniu od wełny owczej, nie wywołuje swędzenia. Jest też kilkakrotnie od niej cieplejsze i lżejsze, a także hipoalergiczne. Hodowla alpak nie wytwarza żadnych zanieczyszczeń dla środowiska, występują w kilku  naturalnych kolorach, z których każdy może być w kilku odcieniach. Alpaki są bardzo wrażliwe na nasze emocje, wyczuwają je i lubią się przytulać, dlatego też na koniec lekcji każdy Krasnal i mały i duży mógł pogłaskać i przytulić się do naszego milusińskiego gościa :)

10 maja 2018r. odbyła się  już  IX edycja Przeglądu „Roztańczone Przedszkolaki” w sali widowiskowej SOK w Nowej Dębie. Tym razem na scenie prezentowały się najmłodsze przedszkolaki z Nowej Dęby i okolic. Nasze Przedszkole „Krasnal” reprezentowały  dzieci z grupy „Pszczółek” i  „Motylków”. Obie grupy zatańczyły przepięknie, bardzo energicznie i rytmicznie, za co otrzymały gromkie brawa :)