All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

Dzień Babci i Dziadka to niezwykłe dni, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci ze wszystkich 8 grup przygotowały dla nich piękny występ artystyczny:  recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za ich miłość, trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka wręczyły również dla swoich ukochanych dziadków upominek.  

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności oraz by zawsze byli dumni ze swych wnuków  :)

 

8 grudnia 2022 nasze Przedszkole KRASNAL wystąpiło w SOK-u w spektaklu teatralnym pt. "Świąteczne zamieszanie" w wykonaniu personelu i dzieci z wszystkich grup. W tym roku Pani Mikołajowa miała ciężkie zadanie, ponieważ musiała razem z elfami i dziećmi przygotować święta. Każda z grup zaprezentowała się na scenie tanecznie, a nauczyciele wykazali się w roli aktorów. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom prezenty :)

Będziemy wróżyć? Czemu nie!
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku!

W listopadzie w naszym przedszkolu, jak co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystkiemu towarzyszyły wesołe tańce i śpiew dzieci. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów i symbolicznych przedmiotów"oraz  zabawa w figury woskowe. "Krasnale" i te małe i te duże z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

25 listopada 2022 przedszkolaki z młodszych grup w naszym uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do dzieci zawitał nie kto inny jak sam Miś, który bawił się wspólnie z dziećmi. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

22 i 23 listopada 2021 r. odbyły się w naszym przedszkolu ważne uroczystości -  "Pasowanie na przedszkolaka" dzieci z grup Biedronki i Pszczółki. Mali artyści zaprezentowali przygotowany z tej okazji wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pan Dyrektor oficjalnie przyjęła dzieci do grona naszej społeczności przedszkolnej. Wszystkie pasowane "Krasnale" otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.