All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

Dla Dziecka światem bezpiecznym jest świat, który już zna! Dlatego też 27 sierpnia 2020roku, na spotkaniu adaptacyjnym, personel przedszkola KRASNAL przywitał dzieci występem teatralnym pt. "Zaczarowanym pociągim w świat bajek". Następnie wszystkie dzieci udały się do swoich przyszlych sal, gdzie w obecności rodziców miały możliwość poznać środowisko przedszkolne, zdobyć nowe doświadczenia społeczne, oswoić się z nowym miejscem. Taka wizyta w przedszkolu z pewnością ułatwi naszym przyszłym "KRASNALOM" wkroczenie w przedszkolny świat :)

W naszym przedszkolu urodziny obchodzimy szczególnie uroczyście. Dla solenizantów przygotowujemy pyszny tort, a panie na ten dzień przygotowują moc zabaw: ruchowych, sprawnościowych, tanecznych i eksperymentów. Tego wspaniałego dnia, każdy solenizant słyszy urodzinowe 100 lat odśpiewane przez grupę i panie. Każdy zostaje obdarowany ręcznie wykonaną pamiątkową kartką urodzinową i upominkiem. Taki dzień jest niezapomnianym przeżyciem dla każdego Krasnala :)

Zapraszamy na fotorelacje z urodzin w GALERII :)

 

Film z urodzin Żabek:

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to międzynarodowy projekt rozwijania czytelnictwa wśród dzieci poprzez różnorodne aktywności i tematy. Głównym bohaterem projektu był Miś. Każda z grup miała swojego misia podróżnika, który zachęcał do słuchania i czytania bajek zarówno w przedszkolu jak i w domu dzieci. Miś wyposażony został w „Dziennik podróży”, w którym dzieci z rodzicami wpisywały tytuł czytanej bajki, wklejały zdjęcie oraz pisały dedykację na pamiątkę. Działania projektowe obejmowały także „Misiowy wolontariat”, ucząc dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym. W ramach akcji „Bezpieczni z małym misiem” zorganizowane było wyjście do pobliskiej straży pożarnej oraz spotkanie z policja w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały z misiem także swoje prawa. W ramach projektu w przedszkolu nauczyciele organizowali zajęcia czytelnicze, a zaproszeni goście czytali bajki polskie: policjant, pani bibliotekarka, polski pisarz oraz rodzice naszych Krasnali. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w realizację projektu :)

Co roku o tej porze w przedszkolu trwają wielkie przygotowania do jednej z najważniejszych uroczystości "Dnia mamy i taty". W tym roku dzień ten wygląda nieco inaczej niż zwykle. Ale my pamiętamy i dla Państwa niespodziankę dziś mamy !

Z okazji Święta Waszego życzymy wszystkiego najlepszego: niech każdy dzień dostarcza radości i uśmiech zawsze w sercach gości, niechaj problemy Was omijają, a dzieci bardzo Was kochają. Bo jak nikt inny na świecie, Wy na to zasługujecie!