All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

25 lutego 2020r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem panem Wojciechem Ulmanem. Jest to autor książek dla dzieci i młodzieży, miłośnik i fotograf przyrody oraz malarz. Podczas spotkania pisarz przedstawił naszym Krasnalom, bohaterów swoich książeczek, np. historie związane ze zwierzętami. Zaprezentował także piękne fotografie przyrody. Na koniec każde z dzieci otrzymało pamiątkową książeczkę ze specjalną dedykacją od autora.

18 lutego 2020r. dzieci z grup: Skrzaty, Biedronki, Pszczółki, Jeżyki i Motylki udały się spacerkiem do Kina w Nowej Dębie na bajkę pt. „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Była to nieco inna wersja znanej wszystkim dzieciom bajki o królewnie Śnieżce, która poznaje zawadiacką bandę siedmiu krasnoludków – ale każdy z tych miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę książę, na którego rzucono podstępny czar. Każdy z nich zaczął zabiegać o względy dziewczyny i obowiązkowego całusa. Jednak czyhało na nich przy tym ogromne niebezpieczeństwo. Wkrótce wszyscy przekonali się, że prawdziwe piękno to rzecz bezwzględna, jeśli patrzy się sercem!

27 stycznia 2020r. odbył się w naszym przedszkolu niezwykły bal. Dla przedszkolaków dzień szczególny i często wyczekiwany przez wiele tygodni. Był to czas tanecznych szaleństw, którym towarzyszyła wesola muzyka i zabawa. Dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola bawiąc się wspólnie na auli, miały okazję się zintegrować oraz przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spidermana, Else i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca, a bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych „KRASNALI”           

:)

 

Dzień Babci i Dziadka jest dniem niezwykłym, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. W ostatni tydzień stycznia i pierwszy lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy we wszystkich grupach Dzień Babci i Dziadka.   W pięknie udekorowanej auli, kolejno każdego dnia wystąpiły przedszkolaki z grup: Żabki, Słoneczka, Skrzaty, Zajączki, Jeżyki, Motylki, Pszczółki i Biedronki. Krasnale przedstawiły program przygotowany na tę okazję występ artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Goście obejrzeli także piękne pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, a Panie zaprosily na słodki poczęstunek.

21 grudnia miała miejsce w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia. W każdym zakątku naszego przedszkola można było wyczuć świąteczną atmosferę oraz ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne, takie jak barszcz czerwony z uszkami oraz ryba z ziemniakami. Przed posiłkiem nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem życzeń. Nie zabrakło też śpiewania kolęd i pastorałek. Była to wspaniała okazja do przekazania dzieciom zwyczajów wigilijnych i przypomnienia, co jest istotą tego wyjątkowego świątecznego czasu !