All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

W kwietniu w naszym przedszkolu odbył sie konkurs plastyczny pt. "ZABAWKA Z RECYKLINGU". Udział w nim wzięły chętne dzieci z najstarszych grup w przedszkolu. Zgromadziliśmy 54 fantastycznych prac. Celem konkursu było promowanie zachowań zmierzających do ochrony przyrody oraz pobudzanie intencjitwórczej poprzez wykonanie prac z różnych odpadów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 28 kwietnia. Wyłoniono 4 prace konkursowe, po jednej z każdej z grup: Jeżyki, Zaączki, Biedronki i Skrzaty. Wszystkie zabawki można podziwiać na wystawie w holu przedszkola :)

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obchodzony jest w naszym krajuod wielu lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Dzień ten ma na celu budowanie proekologicznych postaw i wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkole nigdy nie zapomina o ekologii, dlatego właśnie Panie w każdej grupie przygotowały zajęcia utrwalające zasady jakich należy przestrzegać, aby chronić nasze środowisko naturalne.

W tym roku dzieci z grupy „Żabek” w ramach zajęć udały się do Studia Muzyki Rozrywkowej eMKa w Nowej Dębie. Pani Magdalena i Pan Kamil wprowadzili dzieci w świat muzyki, opowiadając i pokazując im różne instrumenty. Słuchały także śpiewu i mogły samodzielnie zagrać na wybranych instrumentach. Na koniec Żabki miło spędziły czas bawiąc się w sali zabaw :)

W dniu 21 marca 2022r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w corocznych zabawach mających na celu – „Powitanie Wiosny”.

Na początku  powitano wiosnę wesołym śpiewem i wołaniem. Gdy Pani Wiosna nas usłyszała, szybko do nas przybyła i chętnie się z nami bawiła :) Dla każdego przedszkolaka było to wyjątkowe wydarzenie. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, a całej tej zabawie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre :)

 

W dniu 21.02.2022r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. W tym roku bal odbył się z podziałem na trzy grupy wiekowe: maluszki, średniaki i starszaki. Tego dnia „KRASNALE” przeobraziły się w kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, strażak, policjant, itd., nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. To niezwykłe wydarzenie, dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.