All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. Z tej okazji jak co roku Panie dzieci z wszystkich grup przygotowały dla dzieci moc atrakcyjnych zabaw. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się  na salach zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem i  modelem ziemi – globusem. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały różne piękne prace plastyczne. Cały ten dzień miał na celu przypomnienie, że Ziemia jest naszym domem i że każdy z nas może i powinien dbać o środowisko wokół nas

22 marca w naszym przedszkolu odbyło się „Powitanie Wiosny”. Panie przygotowały moc niespodzianek i przybliżyły za pomocą zabawy charakterystyczne symbole wiosenne. Dzieci zabawami, tańcem, konkurencjami sportowymi i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę ! :)

Był to „Dzień Dinozaura w świetle doznań sensorycznych”. Jest  to okazja do przeniesienia się w czasy prehistoryczne i poznania różnych gatunków dinozaurów. W tym roku Żabki poznawały ten świat za pomocą zmysłów: wzroku i zapachu, a przede wszystkim dotyku. Żabki zamieniły się na chwilę w paleontologów i wydobywały dinozaury oraz ich szkiery z piasku, lodu, kolorowej wody i kulek. Takie zajęcia rozwijają zmysły, ale także wyobraźnię dzieci.  Pozwoliły Żabkom nie tylko świetnie się bawić, ale i utrwalić ich wiedzę na ten temat.

W lutym obchodziliśmy nietypowe święto - „Światowy dzień kota”. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: przebierając się za kotki lub wykonując czynności charakterystyczne dla kotów.  Krasnale chodziły przez płotki, piły mleko języczkiem, bawiły się kłębkiem wełny, wykonywały ćwiczenia ruchowe- czworakowanie, koci grzbiet, łapanie myszek  itp. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji. Radości podczas zabaw nie było końca :)

W dniu 12.02.2021r. w naszym przedszkolu, na każdej z sal, odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne pszczółki, motylki i biedronki, ale i bohaterka Wonder Woman, a chłopcy to głównie super-bohaterowie: Spider-Man, Batman i policjant. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach przeplatanych zabawami. Taka zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.