All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu całej rodziny. Dlatego nasze przedszkole zorganizowało spotkanie adaptacyjne, przygotowujące na ten moment. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia pt. „Rzepka” w wykonaniu nauczycieli. Następnie nasze przyszłe „Krasnale” wspólnie z rodzicami wzięli udział w zabawach ruchowych. Po wesołych zabawach dzieci mogły poznać nowe otoczenie - swoją salę, zabawki, znaczek, szatnię i przede wszystkim poznać swoje panie. Z kolei rodzice mogli wysłuchać najistotniejszych informacji związanych z procesem adaptacji dziecka do przedszkola. Dzięki takim zajęciom dzieci są lepiej przygotowane na swoje pierwsze dni w przedszkolu. Czekamy na Was już 1 września :)

„Załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

W dniu 29.06.2021r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość wyjątkowa – zakończenie roku i pożegnanie starszaków z grupy Pszczółek. Starszaki zaprezentowały piękny program artystyczny: zatańczyły poloneza, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i pięknie tańczyły.  Nasze najstarsze „Krasnale” podziękowały także pięknie wszystkim swoim Paniom i Panu, nie pomijając żadnego z nauczycieli, a także  Panu Prezosowi, Pani Dyrektor i wszystkim Paniom z Pomocy Technicznej, wręczając im kwiaty. Następnie średniaki pożegnały swoich kolegów występem w języku angielskim. Wszystkie „Krasnale” włożyły w przygotowanie programów artystycznych wiele pracy, a obecni goście docenili to ogromnymi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji. Starszaki otrzymały upominki, książki i pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola. W tym dniu nie zabrakło życzeń, podziękowań, a nawet łez wzruszenia. Życzymy wszystkim dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas i o swoim przedszkolu.

W piękny, ciepły dzień 25.06.2021r. Żabki i Słoneczka tuz po pysznym śniadaniu wybrali się na wycieczkę autokarowa w urokliwe miejsce w Woli Baranowskiej, nazwane Ranczem Alpaka. Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną. Dzieci mogły zobaczyć, pogłaskać i nakarmić: alpaki, kozy, świnkę i króliki. Mogły obserwować piękne pawie i kury oraz inne ptaki. Kolejną atrakcją wycieczki były zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorkę oraz warsztaty rękodzielnicze. Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek, które w takim otoczeniu smakowały wyjątkowo. Wszystkie nasze małe „KRASNALE” spędziły miło czas !

Dnia 10.06.2021r. dzieci z grup: Zajączki, Jeżyki, Skrzaty, Biedronki i Pszczółki udały się na wycieczkę autokarowa do kompleksu turystycznego „Brzezovka” w Domatkowie. Wizyta w parku historycznym rozpoczęła się od oprowadzenia przez przewodnika, który przekazał dzieciom wiele cennych informacji o postaciach historycznych, Indianach, piratach i dinozaurach. Następnie dzieci mogły spędzić czas na zabawie na placu zabaw, a tam moc atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, małpi gaj, kule wodne oraz trampoliny. Po zjedzeniu pysznego obiadu i lodów, szczęśliwe                                                                              „Krasnale” wróciły do przedszkola.

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tego roku starsze grupy Pszczółek i Biedronek wzięły udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Nauczyciele tej grupy poprzez propozycje różnych zabaw, starali się przybliżyć starszakom to, w jaki sposób dzieci z autyzmem odbierają bodźce płynące z najbliższego otoczenia i uświadomić ich ograniczenia oraz związane z nimi trudności podczas ich codziennego funkcjonowania. Dzieci odwiedziły także salę do zajęć z integracji sensorycznej.  W trakcie zajęć dzieciom towarzyszyły oczywiście niebieskie akcenty i wszystkie "KRASNALE" wykonały piękną pracę motyla w tym symbolicznym niebieskim kolorze.

Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne. Dlatego powstają takie inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu.