All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

Zrobiliśmy to !!!

 9 listopada 2018r. w ten wyjątkowy dzień, w którym nasze Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” świętowało odzyskanie przez Polskę NIEPODLEGŁOSCI! Tego dnia wszystkie dzieci wraz z Paniami punktualnie o 11.11 w trakcie apelu, odśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego! Było pięknie i biało-czerwono, a w rączkach najmłodszych powiewały flagi Polski!

W sumie we wspólnym odśpiewaniu hymnu o 11:11 było nas ponad 5 MILIONÓW!!! Ponad 24 tys. szkół, przeszkoli i placówek oświatowych w całej  Polsce oraz 102 szkoły polonijne. W tym także oczywiście nasze Przedszkole :) To był prawdziwy "Rekord Dla Niepodległej" !!!

9 listopada 2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu Mobilną Filharmonię, która zaprezentowała koncert, wypełniony pieśniami patriotycznymi. Dzieci mogły zobaczyć na żywo instrumenty takie jak: klarnet, skrzypce, trąbka oraz akordeon. Odbył się pokaz gry na każdym z tych instrumentów indywidualnie, a dzieci mogły same spróbować i zobaczyć, że gra na takich instrumentach wymaga wiele pracy, a czasem siły. Dzieci z zachwytem słuchaly pięknej muzyki, za którą podziękowały wspaniałymi oklasami :)

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon objął honorowym patronatem działania prowadzone przez nasze Przedszkole „Krasnal”, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. "Piękna Nasza Polska Cała". Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Dodatkowo otrzymaliśmy zgodę na wykorzystanie logotypu „Niepodległej” przy tymże projekcie.

Główne cele tych działań to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Poprzez realizację zadań tematycznych dzieci poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, uczyły się Hymnu Polski, poznawały tradycje, zwyczaje, tańce, czy obrzędy ludowe. Chętnie rysowały polskie symbole i nie tylko, brały także udział w konkursach plastycznych oraz fotograficznym,  piekły chleb i oponki według starych przepisów, uczyły się wierszy i piosenek patriotycznych, a to jeszcze nie koniec :) Działania projektowe są okazją do tego, by budzić wśród najmłodszych poczucie tożsamości narodowej i regionalnej oraz dumy z bycia Polakiem!

30 października 2018r.  dzieci z grup: Żabki, Jeżyki, Motylki i Pszczółki udały się autokarem do Rzeszowa. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Teatrze „Maska” i udziału w spektaklu pt. „Dokąd pędzisz koniku?” Była to piękna poetycka opowieść o wolności, prawdzie i przyjaźni. Historia małego konika, który chciałby być duży i pędzić z innymi dużymi końmi, lecz nie wystarczy chcieć – trzeba wiele przeżyć i dorosnąć!

Następnie udaliśmy się do „Fabryki czekolady”, gdzie każda z grup wzięła udział w warsztatach z czekoladowych. Każdy widział sposób powstawania czekolady i odlał oraz ozdobił swoją własną tabliczkę czekolady, a także wykonał czekoladową pracę. Dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje nasion kakaowca i spróbować różnych odmian czekolady. Wiele radości przyniosła także zabawa w „Małpim gaju” mieszczącym się w fabryce. Na koniec udaliśmy się do restauracji „Per Tutti” na pyszny dwudaniowy obiad, po czym wróciliśmy do przedszkola.

Muzyka pełni w życiu człowieka zasadniczą rolę, towarzysząc mu przez całe życie. Jest źródłem wielu przeżyć emocjonalnych. Muzyka może też nieść ważne przesłanie, dlatego też dla nas jako Polaków ważne są w życiu pieśni patriotyczne, o których należy pamiętać. W celu przybliżenia dzieciom odrobinę polskiej tradycji - w formie muzycznej, w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, grupa Żabek 23 października 2018r. gościła Zespół Ludowy „Bielowianki”. Panie z zespołu przepięknie grały i śpiewały pieśni polskie, patriotyczne, a dzieci słuchały i pięknie tańczyły np. „Polkę”. Na koniec zaprosiły do wspólnej starej polskiej zabawy pt. „Osiołek”, a rodności wszystkich nie było końca :)