All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

26 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy Jeżyków i Zajączek udały się autokarem na wycieczkę do Parku Etnograficznego Muzeum kultury Ludowej w Kolbuszowej. Celem wycieczki poza świetną zabawą, było ukazanie warunków życia w dawnych czasach. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare i drewniane budynki, zagrody, szkołę wiejską, kuźnię, Kościół pw. Św. Marka z Rzochowa  oraz wiele innych ciekawych obiektów. Krasnale chętnie spacerowały po wsi lasowiackiej, bawiły się starymi zabawkami . Każdy z naszych przedszkolaków wykonał także samodzielnie niewielki zielnik z zebranych na miejscu roślin. Pogoda pięknie dopisała, a na koniec odbyło się ognisko i każdy skosztował przepysznej kiełbaski :)

W kwietniu, jak co roku nasze przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem zawsze uczestniczą w zajęciach proekologicznych związanych z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. Podobnie było tego roku, dzieci chętnie słuchały ciekawych wiadfomości i aktywnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących zasad dbania o naszą planetę, tak aby zdrowa była. Następnie dzieci miały możliwość dokonania segregacji śmieci podczas Akcji Sprzątania Świata. Zarówno starsze jak i młodsze przedszkolaki wzięły udział w sprzątaniu terenów leżących dookoła przedszkola. Wszystkie nasze "Krasnale" pamiętają, że los naszej Ziemi leży w naszych rękach i bez wątpienia możemy i nazwać prawdziwymi "Przyjaciółmi przyrody"!

12 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy "Żabek" wraz z Paniami w ramach realizacji tygodniowego planu dydaktycznego, udały się autokarem na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Rościuszkiem". Jej celem było umożliwienie dzieciom bezpośredniego i bliskiego kontaktu z ekosystemem pola i łąki, a zwłaszcza ze zwierzętami hodowlanymi na wsi. Tego dnia dzieci zobaczyły krowy szkockie, dwie kuzki miniaturki o imieniach "Tosiek i Beti", dwa kinie o imieniu "Prezes i Kuba", różne kury, w tym koguta i kurę zielononóżkę, jelenie z azji o nazwie "Sika" oraz świnie z wietnamu, które jak się okazało najbardziej lubią słodkie pączki i drożdżówki. Na wycieczkę każde z dzieci zabrało ze sobą suchy chleb i marchęwkę, którymi chętnie karmiły zwierzęta. Najwięcej radości dały dzieciom zabawy z miłym kucykiem Karinką. Następnie dzieci zostały zaproszone na dodatkową atrakcje, jaką było pieczenie kiełbasek przy ognisku, a w oczekiwaniu na pyszne kiełbaski świetnie bawiły się w "Kalambury", "Fgurki" i śpiewały piosenki przy akompaniamencie gitary. Był to dzień pełen wrażeń, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Jak się okazało byliśmy pierwszą wycieczką w gospodarstwie i z pewnością jeszcze tam zagościmy :)

10 kwietnia 2018 roku odbyły się zajęcia otwarte u Pszczółek promujące zdrowy styl życia pt. „Mamo, tato popatrz na mnie i rób to co ja!” Tego dnia do Przedszkola Krasnal przybyli rodzice dzieci z sali różowej ubrani na sportowo, a dzieci z paniami również  przebrani  czekali nich na auli. Panie zaprosiły wszystkich do wspólnych sportowych zabaw, takich jak: „Głowa , ramiona…”, tory przeszkód, zabawy z piłką, „Człowiek do człowieka”, „Gdzie jest moje dziecko?”, przeciąganie liny oraz zabawy taneczne i zabawy z chustą.  Zajęcia takie jak te,  umożliwiają rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej.  Był to dzień pełen uśmiechu i radości wywołanej wspólna zabawą dzieci ze swoimi  rodzicami.

W marcu 2018r. na sali u Zajączków wszyscy pięknie ubrani na niebiesko obchodzili "Dzień wody". Zabawy rozpoczęto od odszukania kropelki wody ze swoim imieniem.  Tego dnia dzieci poznały wiele ciekawych wiadomości o wodzie. Poporzez zabawy badawcze dowiedzieli się "Jak wygląda obieg wody w przyrodzie", a  w opowiadaniu poznały "Przygodę kropelki wody". Dzieci wzięły też udział w wielu zabawach ruchu twórczego z wykorzystaniem wody oraz w zabawch ruchowych i oddechowych, takich jak: "Rzeczka" czy "Góra bąbelkowa". Ten dzień przyniósł wiele radości naszym "Zajączkom", a przy okazji poznali oni jak ważna jest woda w naszym życiu, ale również w życiu zwierząt i roślin. Z pewnością zdobyte informacje na długo pozostaną w pamięci dzieci:)