1653627099395W dniach 19 i 20 maja 2022 wszystkie dzieci z naszego Przedszkola Krasnal wybrały się w odwiedziny do pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśnieczej. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieciom zasad bezpieczeństwa i zachowania się w przypadku pożaru. Nasze „Krasnale”  mogły zapoznać się z zawodem strażaka, numerem alarmowym, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji. Zwiedzały wybrane pomieszczenia znajdujące się w remizie. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż, a nawet „ugasić pożar”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały i wróciły do przedszkola na pyszny obiad :)