bsh24 stycznia 2022r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup, odbył się w kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację o życiu dinozaurów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.