All for Joomla All for Webmasters

Końcem img 20210922 135243 1 września 2021r. grupy: Żabek, Słoneczek, Biedronek, Skrzatów, Jeżyków, Zajączków i Motylków,  zaraz po śniadaniu udały się na wycieczkę autokarową do Centrum Bajki w Pacanowie. Dzieci zwiedziły „Bajkowy Świat”, a w nim mogły dotknąć i zobaczyć pantofelek Kopciuszka, ziarenko grochu, stroje królewskie i wiele innych baśniowych przedmiotów, zawędrowaliśmy do magicznego ogrodu, by poczuć się jak  Calineczka oraz wyjechaliśmy w podróż pociągiem do magicznych krain, w świat podwodny i kosmos. Krasnale oglądnęły także jedną z bajek, w tym „Koziołka Matołka”. Następnie dzieci mogły odpocząć i pobawić się na placu zabaw, po którym wzięliśmy udział w warsztatach „Wybuchowa nauka” lub w spektaklu teatralnym. Dzieci na warsztatach poznały dwa składniki powietrza tlen i azot, mogły zobaczyć i poczuć jak działa ciekły azot, zasmakowały także lodów z  tzw. kuchni molekularnej, na koniec mogły na własne oczy zobaczyć ten oczekiwany wybuch :) Zachwytów i radości dzieci nie było końca :)