All for Joomla All for Webmasters

2021 06 motyl niebieskiDnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tego roku starsze grupy Pszczółek i Biedronek wzięły udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Nauczyciele tej grupy poprzez propozycje różnych zabaw, starali się przybliżyć starszakom to, w jaki sposób dzieci z autyzmem odbierają bodźce płynące z najbliższego otoczenia i uświadomić ich ograniczenia oraz związane z nimi trudności podczas ich codziennego funkcjonowania. Dzieci odwiedziły także salę do zajęć z integracji sensorycznej.  W trakcie zajęć dzieciom towarzyszyły oczywiście niebieskie akcenty i wszystkie "KRASNALE" wykonały piękną pracę motyla w tym symbolicznym niebieskim kolorze.

Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne. Dlatego powstają takie inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu.