20210422 10055822 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. Z tej okazji jak co roku Panie dzieci z wszystkich grup przygotowały dla dzieci moc atrakcyjnych zabaw. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się  na salach zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem i  modelem ziemi – globusem. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały różne piękne prace plastyczne. Cały ten dzień miał na celu przypomnienie, że Ziemia jest naszym domem i że każdy z nas może i powinien dbać o środowisko wokół nas !