All for Joomla All for Webmasters

2020 06 24„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to międzynarodowy projekt rozwijania czytelnictwa wśród dzieci poprzez różnorodne aktywności i tematy. Głównym bohaterem projektu był Miś. Każda z grup miała swojego misia podróżnika, który zachęcał do słuchania i czytania bajek zarówno w przedszkolu jak i w domu dzieci. Miś wyposażony został w „Dziennik podróży”, w którym dzieci z rodzicami wpisywały tytuł czytanej bajki, wklejały zdjęcie oraz pisały dedykację na pamiątkę. Działania projektowe obejmowały także „Misiowy wolontariat”, ucząc dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym. W ramach akcji „Bezpieczni z małym misiem” zorganizowane było wyjście do pobliskiej straży pożarnej oraz spotkanie z policja w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały z misiem także swoje prawa. W ramach projektu w przedszkolu nauczyciele organizowali zajęcia czytelnicze, a zaproszeni goście czytali bajki polskie: policjant, pani bibliotekarka, polski pisarz oraz rodzice naszych Krasnali. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w realizację projektu :)