dsc 1528Zwyczaj wróżenia w andrzejki, znany jest już od bardzo dawna. Pamiętamy jednak, że wróżba to tylko zabawa, której nie należy traktować poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się akurat spełnić. W piątek 29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Andrzejki" z podziałem na dwie grupy - dzieci młodsze i strasze. W każdej grupie przedszkolaki chciały sprawdzić co je czeka w przyszłości, a przygotowane rekwizyty i dekoracja stwarzały ku temu odpowiedni nastrój. Dzieci poznały znaczenie kolorów, liczb itp. Ustawiały buty, aby sprawdzić, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynkawyjdzie za mąż, lub który chłopiec pierwszy się ożeni. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek, oczywiście w zabawie. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.