All for Joomla All for Webmasters

4 4718 października 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było przybliżenie zawodu policjanta, utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej i za pomocą ciekawych filmów, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Dzieci mogły oglądnąć na żywo sprzęt wykorzystywany przy pracy policji oraz dokładnie oglądnąć radiowóz i usłyszeć policyjną syrenę. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.