All for Joomla All for Webmasters

2019 zajecia jesienneJesień to barwna pora roku, która stwarza szerokie możliwości w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych i rozrywek dla dzieci. Nasze najmłodsze Krasnale muszą jeszcze oswoić się z placówką i panującymi w niej zasadami, ale nauczycielki już zdobyły uwagę wychowanków dobrą zabawą  i ciekawymi zajęciami. W tym jesiennym czasie Nauczyciele w przedszkolu mogą zorganizować cały cykl zajęć dotyczących jesieni, począwszy od przedstawienia dzieciom najbardziej istotnych cech tej pory roku, zapoznać z darami jakimi nas ona obdarza.  Dzieci uczą się, jakie zmiany zachodzą w tym czasie w przyrodzie. W trakcie zajęć w przedszkolu mogą brać udział w zgadywankach słownych związanych z jesienią, czy poznawać wiersze i piosenki tematycznie odnoszące się do tej pory roku. Częste spacery pozwalały na obserwację zmian przyrody na żywo. Dzieci poznały także zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy, zapoznawały się z wybranymi znakami drogowymi, a także numerami alarmowymi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także skąd mamy chleb, mleko czy wełnę. Na relację z tych zajęć zapraszamy do galerii :)