All for Joomla All for Webmasters

dsc 0029W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne przekazując wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, dzieci codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania  nawyków prozdrowotnych, dnia 04.12.2018r. dzieci z grup: Żabki, Jeżyki, Motylki i Pszczółki, odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny Neli Nevar Stomatologia. Celem wycieczki było  przełamanie obaw przed wizytą u dentysty oraz uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby i o higienę jamy ustnej. Pani stomatolog przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby. Każde z dzieci mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały drobny upominek i zdrowe jabłko.