patronatBurmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon objął honorowym patronatem działania prowadzone przez nasze Przedszkole „Krasnal”, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. "Piękna Nasza Polska Cała". Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Dodatkowo otrzymaliśmy zgodę na wykorzystanie logotypu „Niepodległej” przy tymże projekcie.

Główne cele tych działań to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Poprzez realizację zadań tematycznych dzieci poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, uczyły się Hymnu Polski, poznawały tradycje, zwyczaje, tańce, czy obrzędy ludowe. Chętnie rysowały polskie symbole i nie tylko, brały także udział w konkursach plastycznych oraz fotograficznym,  piekły chleb i oponki według starych przepisów, uczyły się wierszy i piosenek patriotycznych, a to jeszcze nie koniec :) Działania projektowe są okazją do tego, by budzić wśród najmłodszych poczucie tożsamości narodowej i regionalnej oraz dumy z bycia Polakiem!