dsc 010919 czerwca 2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu dwóch pszczelarzy, którzy podzielili się swoją pasją z naszymi Krasnalami. W bardzo serdecznej atmosferze Panowie Pszczelarze opowiadali dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz o znaczeniu pszczół w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza, takie jak: ubranie, dymkę, ramkę, ul i produkty wytworzone przez pszczoły czyli wosk i miód.   Żabki mogły także na żywo oglądać pszczoły, ukryte jedynie za cienką szybką. Spotkanie z pszczelarzami poszerzyło wiedzę dzieci na temat pszczelarstwa i umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Dziękujemy za tą wspaniałą lekcje naszym miłym gościom :)