All for Joomla All for Webmasters

dsc 017714 maja 2018r. na placu zabaw naszego Przedszkola gościła prawdziwa Alpaka. Odwiedziła nas w ramach żywej lekcji przyrody, na której nasze Krasnale na własne oczy mogły podziwiać i poznać to zwierze oraz jego zwyczaje, a są to zwierzęta wielbłądowate. Dają jedno z najcenniejszych i najdroższych włókien, które w odróżnieniu od wełny owczej, nie wywołuje swędzenia. Jest też kilkakrotnie od niej cieplejsze i lżejsze, a także hipoalergiczne. Hodowla alpak nie wytwarza żadnych zanieczyszczeń dla środowiska, występują w kilku  naturalnych kolorach, z których każdy może być w kilku odcieniach. Alpaki są bardzo wrażliwe na nasze emocje, wyczuwają je i lubią się przytulać, dlatego też na koniec lekcji każdy Krasnal i mały i duży mógł pogłaskać i przytulić się do naszego milusińskiego gościa :)