All for Joomla All for Webmasters

dsc 082912 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy "Żabek" wraz z Paniami w ramach realizacji tygodniowego planu dydaktycznego, udały się autokarem na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Rościuszkiem". Jej celem było umożliwienie dzieciom bezpośredniego i bliskiego kontaktu z ekosystemem pola i łąki, a zwłaszcza ze zwierzętami hodowlanymi na wsi. Tego dnia dzieci zobaczyły krowy szkockie, dwie kuzki miniaturki o imieniach "Tosiek i Beti", dwa kinie o imieniu "Prezes i Kuba", różne kury, w tym koguta i kurę zielononóżkę, jelenie z azji o nazwie "Sika" oraz świnie z wietnamu, które jak się okazało najbardziej lubią słodkie pączki i drożdżówki. Na wycieczkę każde z dzieci zabrało ze sobą suchy chleb i marchęwkę, którymi chętnie karmiły zwierzęta. Najwięcej radości dały dzieciom zabawy z miłym kucykiem Karinką. Następnie dzieci zostały zaproszone na dodatkową atrakcje, jaką było pieczenie kiełbasek przy ognisku, a w oczekiwaniu na pyszne kiełbaski świetnie bawiły się w "Kalambury", "Fgurki" i śpiewały piosenki przy akompaniamencie gitary. Był to dzień pełen wrażeń, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Jak się okazało byliśmy pierwszą wycieczką w gospodarstwie i z pewnością jeszcze tam zagościmy :)