All for Joomla All for Webmasters

dsc06545Dzień 17.10.2017r. dla Żabek z sali fioletowej był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, dyniowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo lub w innych kolorach dyniowych. Dzieci poznały budowę, zalety i walory dyni. Mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: skąd pochodzi, jak bardzo jest zdrowa, że zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, że nie tylko miąższ, ale i pestki dyni to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z dyni można zrobić wiele potraw, które dzieci znają. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach, dyniowym torem przeszkód, konkursami i chrupaniem pestek dyniowych, ale również degustacją przygotowanych wcześniej,  tym razem na słodko dyni. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i dynię polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów wpływających pozytywnie na nasze zdrowie.