All for Joomla All for Webmasters

1 3926 września - grupy „Motylków i Jeżyków” i 27 września 2017r. - grupy „Żabek i Zajączków” udały się na piesze wycieczki do Straży Pożarnej. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Strażacy zaprezentowali reakcję na alarm dźwiękowy i szybki zjazd na rurze ześlizgu z pomieszczeń górnych na dół. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.