All for Joomla All for Webmasters

2017 08 26 adaptacjaRozstanie z rodzicami i pójście do przedszkola dla małego dziecka nie jest łatwym przeżyciem. Nie można się temu dziwić, ponieważ to wielka zmiana w życiu dziecka: pojawiają się w ich życiu nowe osoby i otoczenie, nowy rozkład dnia i nowe aktywności,. Odpowiednie przygotowanie dziecka do nowej sytuacji jest więc niezwykle ważne dla jego poczucia bezpieczeństwa oraz stabilności. Zajęcia adaptacyjne w znacznym stopniu ułatwiają dziecku przystosowanie się do tychże nowych warunków przedszkolnych, pozwalają zintegrować z rówieśnikami i są również wspaniałą zabawą. Dzięki łagodnej adaptacji czuje się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie, dzięki czemu chętniej do niego przychodzi 1 września.

W naszym Przedszkolu takie zajęcia odbyły się 19 i 26 sierpnia 2017r. Na I spotkaniu przyszłe „Krasnale” wraz z rodzicami wzięły udział w zabawach ruchowych, tańcach i wykonały pierwszą pracę plastyczną, po czym bawiły się swobodnie na placu zabaw. Rodzice w tym czasie mogli zapoznać się z cennymi informacjami i wskazówkami na temat tego jak postępować w  okresie adaptacji swoich pociech do przedszkola. Na II spotkaniu na nasze przyszłe „Krasnale” czekała miła niespodzianka w postaci występu teatralnego pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków” w  wykonaniu wszystkich nauczycielek oraz pomocy nauczyciela.   Dzieci poznały również swoje przyszłe znaczki i odwiedziły swoje przyszłe sale. Te wspólne spotkania miały na celu zmniejszenie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej i przygotowanie się do trudnego czasu adaptacji w nowej sytuacji  życiowej dziecka i rodziców.