All for Joomla All for Webmasters

5 529 czerwca 2017r. odbyło się spotkanie średniaków z sali żółtej i zielonej oraz starszaków z sali fioletowej i niebieskiej z ratownikiem medycznym. Podczas spotkania dzieci poprzez zabawę z zastosowaniem metody warsztatowej i wizualizacyjnej uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy. Nasze „Krasnale” za pomocą ćwiczeń z kolegami oraz z ratownikiem, poznały metodę „zajączka”  i nauczyły się w ten sposób jak prawidłowo odchylić głowę, aby móc lepiej oddychać. Ponadto ćwiczyły uciskanie klatki piersiowej i poznały pozycje boczną bezpieczną. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Dzieci bardzo dobrze się bawiły, a przy tym wiele się nauczyły – tego dnia dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy :)