All for Joomla All for Webmasters

2017 06 21 teatr figle smigleDnia 21. 06. 2017r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl dydaktyczno-wychowawczy Teatru „Profil” z Krakowa pt. „Figle-Śmigle”. Aktorzy przedstawili historię o nieposłusznym Krzysiu, który dokuczał bratu i nie słuchał rodziców. Wyruszył on w beztroską podróż ze zwariowanym pilotem. Wyśmienita zabawa, pełna z pozoru niewinnych psikusów, zakończyła się w momencie, gdy pilot zostawił swojego towarzysza na pastwę losu. Chłopiec musiał podołać ciężkiej tułaczce powrotnej, w trakcie której poniósł konsekwencje popełnionych wcześniej czynów. Aktorzy podczas spektaklu angażowali dzieci do działania i myślenia - zadając pytania i zapraszając chętne dzieci do pomocy głównemu bohaterowi. Spektakl uczy najmłodszych widzów empatii oraz odpowiedzialności za swoje działania. Ukazuje, że pomaganie innym może przynosić radość. Ponadto porusza problematykę ekologii, tolerancji i uprzedzeń, wandalizmu i przemocy. Naszym „Krasnalom”, i tym małym, i tym dużym, występ bardzo się podobał, dlatego też nagrodzili aktorów gromkimi brawami :)