All for Joomla All for Webmasters

32 3W dniu 13.06.2017r. w przedszkolu nr 1 w Nowej Dębie odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna pod nazwą „Mały Omnibus”. Każda placówka była reprezentowana przez 4-osobowe zespoły z najstarszych grup. Przedstawicielami naszego przedszkola byli: Roksana Diektiarenko, Oliwier Dziuba, Aleksandra Orzech oraz Piotr Rzucidło z sali niebieskiej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i w pełnym skupieniu rozwiązywały matematyczne zadania oraz łamigłówki. Każdy problem, który był do rozstrzygnięcia, wymagał nie tylko wiedzy czy zdolności sprawnego i szybkiego liczenia, ale także umiejętności pracy w zespole. Nasi reprezentanci wspaniale radzili sobie rozwiązując ponad 20 różnych zagadnień z zakresu działań arytmetycznych, przeliczania w zbiorach, rozwiązywania zadań tekstowych, układania rytmów, odszukiwania różnic, itp. Aktywność umysłowa uczestników konkursu przeplatana była z aktywnością fizyczną. Dzieci miały okazję razem potańczyć i pobawić się w znanych zabawach muzyczno-ruchowych. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwało 4-osobowe jury. Po podsumowaniu zdobytych przez dzieci punktów, Jury ustaliło, że pierwsze miejsce podzieliły między siebie zespoły  z dwóch placówek: dzieci z  Niepublicznego Przedszkola KRASNAL oraz starszaki z Przedszkola nr 1, uzyskując taką samą liczbę punktów. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz otrzymali pamiątkowe nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom. Jesteśmy z Was dumni!