dsc00240 kopiaDzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest w Polsce od 15 maja 2002 r. Jest to dzień przyrody i ekologii, ale także mający na celu promowanie walorów przyrodniczych i przypominanie o ochronie środowiska. To święto niesie też przesłanie "nie zapomnij o mnie" – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią. Jest to również dzień serdeczności wobec innych, tych małych i dużych.                                                           Sala zielona obchodziła ten dzień 10 maja 2017r. Na naszej sali był to również  „Dzień niebieski”.  Przedszkolaki w tym dniu ubrane były na niebiesko, każdy tego dnia umieścił kwiat niezapominajki na mapie Polski. Nasze Krasnale mogły na żywo zobaczyć ten piękny niebieski kwiat.  Sens tego dnia dzieci poznały na podstawie bajki pt. „Niezapominajka”, w której podkreślono, że Niezapominajka choć mała, może nie do końca widoczna jest równie piękna jak inne kwiaty.  Dzieci bawiły się i tańczyły przy piosenkach. Dodatkowo tego dnia odwiedził nas Miś Bruno lubiący podróże i bajki, wędrujący od przedszkola do przedszkola i wspólnie z nami wziął udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.