dzien ziemi 201721 kwietnia 2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi - największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Tego roku pogoda nie dopisała, więc Panie wychowawczynie przygotowały mnóstwo zabaw oraz opowiadań i wierszy o pomocy Ziemi, które zrealizowały na salach. Każda z sal uczyła się o tym co szkodzi planecie Ziemi i sposobów dbania o nią np.  segregacji śmieci. Na sali zielonej z okazji Dnia Ziemi przeprowadzony został również quiz sprawdzający wiedzę dzieci o przyrodzie i sposobach pomocy Ziemi. Wszystkie te zabawy miały na celu zatem kształtowanie postaw ekologicznych, ponieważ wszyscy musimy pamiętać, że los naszej planety jest właśnie w naszych rękach.