dsc07555a kopia.1Kalendarzowa Wiosna przybyła do nas 21 marca i już 23 marca nasze „Krasnale” ją powitały w przedszkolu. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane symbolicznie w ulubiony kolor wiosny -  zielony. Pani Wiosna przygotowała dla dzieci na ten dzień zabawę w „Podchody”, z drogą pełną kwiatów, zadań i map. Dzieci z ogromnym zaangażowanie odnajdowały wszystkie kwiaty i wskazówki, aby dotrzeć na miejsce. Po wykonaniu zadań, dzieci przywitały Panią Wiosnę piosenką, a ona zaprosiła do wspólnego tańca oraz zabaw przygotowanych przez Panie. Były zabawy ruchowe i sprawnościowe jak „Kto szybszy” i „Wiosenna łąka”, ćwiczące wzrok i pamięć „Zwiastuny Wiosny” i te utrwalające wiedzę o kolorach, zapachach i roślinach wiosennych  oraz „Wiosenne tańce z bibułką”. Przedszkolakom bardzo podobały się zabawy, chętnie i aktywnie brały w nich udział, po czym w radosnych nastrojach wróciły do codziennych zajęć, stwierdzając że Wiosna już przybyła i oby została z nami na długo :)