dsc04245Dnia 30.01.2017 r. do naszych starszaków i średniaków przybył niezwykły gość: Pan Leśniczy.  Na początku swojej wizyty Pan Leśniczy wyjaśnił kim jest i podkreślił, że jego praca polega na dbaniu o las. Bardzo ciekawie opowiedział o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy, a zwłaszcza o największych z nich - żubrach, najsilniejszych – niedźwiedziach i najgroźniejszych dla ludzi - dzikach. Pokazał poroże jelenia, sarny i kły dzika. Podkreślił zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, także podczas spotkania z dzikiem. Zaznaczył też, że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim przebywających. Przypomniał jakie dary mamy od lasu w postaci tlenu oraz wszystkich przedmiotów jakie powstają z drzew i numer alarmowy, na który należy zadzwonić w razie pożaru. Pan leśniczy zachęcał dzieci do rozmowy poprzez nagradzanie za wiedzę naklejkami, długopisami i plakietkami. Na koniec spotkania Pan Leśniczy urządził sprawdzający spotkanie "quiz" i wręczył dzieciom drobne upominki w postaci odblasków.  Z całą pewnością wiedza przekazana przez pana leśniczego pozostanie  w pamięci przedszkolaków na długo. Dzień ten stał się doskonalą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.