dsc0409017 stycznia 2017r. nasze średniaki i starszaki udały się do Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie na przedstawienie Teatru „Maska” z Rzeszowa pt. „Statek Noego”. Historia o Noem w spektaklu dla dzieci, choć zaczerpnięta z biblijnej historii, to używa jej wyłącznie jako pretekstu do ogrywania zachowań związanych z deszczem i prezentacji rozmaitych zwierzątek. Główni aktorzy to Noe i Mamma, która przez cały spektakl, jak prawdziwa mama naprowadza go na rozwiązywania problemów. Statek Noego rozpoczyna się od scen deszczu i jego konsekwencji oraz tego, jak można sobie z nimi radzić i ostatecznie prowadzi do konieczności zbudowania statku. Powstaje on na oczach dzieci rozwijając ich świat wyobraźni. W finale spektaklu nastąpiła prezentacja rozmaitych zwierzątek oraz zachęcano dzieci, by wydawały odgłosy tychże zwierząt. Dodatkowo pokazano dzieciom, jak ze zwykłych rzeczy może powstać coś innego i niezwykłego, np. czapka i szalik - raz może być słoniem, a raz motylem. Na koniec aktorzy zaprosili dzieci na scenę, aby mogły dotknąć zwierzątek, statku i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci były usatysfakcjonowane, już podczas spektaklu można było dostrzec jak wczuwają się w całą historię aktorów, podpowiadając im, wręcz na stojąco dopingowały Noego w jego pracy. Zadowolone wróciły do przedszkola na obiad :)