dsc 0613"Andrzejki" –  to tradycja ludowa pielęgnowana od dawnych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. W naszym Przedszkolu kultywowane są piękne tradycje ludowe, które warto ocalić od zapomnienia, dlatego też w dniu 30 listopada 2016r. w odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Podczas tego spotkania odbyły się liczne wróżby i zabawy sprawnościowe takie jak: „Pajęczyna”, „Dyniowe celowanie”,  „Magiczne klucze i ich cienie”, „Andrzejkowe kręgle”; ale i konkursy: „Zaczarowane jabłka” i „Małe zamieszanie z butami” i „Złap dynię”. Tego dnia dzieci i Panie przebrane były za różne andrzejkowe oraz bajkowe postacie i nie zabrakło wesołej, dobrej zabawy ruchowej i tanecznej. Obecnie „Andrzejki” są więc wesołym spotkaniem, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim są okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.