6 a 4W czwartek 18 października 2016r. dzieci z grupy I i II starszaków udały się na wycieczkę do Teatru „Maska” w Rzeszowie. Po dotarciu na miejsce dzieci podzielone na dwie grupy zwiedziły pomieszczenia teatru i wzięły udział w lekcji edukacyjnej o teatrze poprowadzonej w Muzeum Lalek Teatralnych, gdzie mogły dowiedzieć się: jak powstaje spektakl teatralny krok po kroku; kto jest zaangażowany w tworzenie przedstawienia; poznać słownictwo i architekturę teatralną. Starszaki mogły także zapoznać się z rodzajami lalek i spróbować jak aktorzy się nimi posługują. Następnie dzieci zajęły miejsca na widowni i z uwagą obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Skarpety i papiloty, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów”. Przedstawienie to miało przesłanie morału o relacjach w rodzinie i pełnieniu ról społecznych. Grę aktorską dzieci nagrodziły gromkimi brawami. Po czym ochoczo nasze „Krasnale” udały się do Restauracji „Rzeszowskiej” na pyszny dwudaniowy obiad. Zadowolone starszaki wróciły do przedszkola :)