2 adaptacjaGdy maluch idzie do przedszkola jego świat się bardzo zmienia, potrzebuje czasu na zaakceptowanie tych zmian, tego czasu potrzebują też rodzice dziecka. 27 sierpnia odbyło się II spotkanie adaptacyjne pt. „Bawię się ja, bawisz się ty…”, które rozpoczęło się od przeprowadzonych przez panie nauczycielki  wspólnych gier i zabaw. Takie krótkie zabawy adaptacyjne pozwalają na zmniejszenie lęku dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osób i pomieszczeń. Dzięki czemu we wrześniu przychodzą już nie do obcego, ale znanego im miejsca. Podczas wspólnego pobytu dzieci z rodzicami w przedszkolu panowała przyjazna, rodzinna atmosfera. Po wspólnych zabawach dzieci wraz z najbliższymi dla nich osobami mogły zapoznać się lepiej z paniami i z salą na której będą przebywać już od września, zaś sami rodzice uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Rodzice zostali także zapoznani z zasadami obowiązującymi w przedszkolu i ramowym rozkładem dnia. Miło było nam Was gościć i zapraszamy już we wrześniu :)