dsc0744217 czerwca 2016r. w naszym przedszkolu odbyła się Próbna Ewakuacja Przeciwpożarowa. Jej celem było przede wszystkim pokazanie dzieciom możliwości wystąpienia zagrożenia oraz nabycia przez nich właściwych zachowań w takich sytuacjach. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego ewakuowania się z budynku przedszkola. Uczestnicy ćwiczenia po usłyszeniu sygnału opuścili budynek wyjściem ewakuacyjnym. Nasze "Krasnale" , te młodsze i te starsze spisały się na medal opuszczając szybko i sprawnie przedszkole pod okiem nauczycielek. Bardzo szybko na terenie przedszkola zjawili się Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Nowej Dęby i podjęli próbną fachową akcje gaśniczą. Największą atrakcją ćwiczeń był pokaz wozów strażackich, sprzętu oraz odzieży strażackiej. Każdy przedszkolak tego dnia chciał być strażakiem !